Газована вода буває натуральною або штучною. В першому випадку її добувають з природного джерела вже в газованому стані, а в другому — насичують вуглекислотою (СО2) за допомогою спеціальних технологій, надаючи характерної шипучості та свіжого смаку.
По рівню газації вода буває:
- Негазована — вода без вуглекислого газу, що не містить бульбашок. Вона має м’який смак і не видає характерного «шипіння».
- Слабогазована — містить невелику кількість вуглекислого газу, що створює легке відчуття бульбашок. Наприклад, Моршинська слабогазована.
- Сильногазована — вода з високим вмістом вуглекислого газу, що надає їй яскраво вираженого шипіння та бульбашок. Вона часто має більш насичений смак.
Як насичують воду газом?
Зазвичай воду насичують вуглекислим газом. Можна виділити два основні методи газування води:
- Механічний — полягає в тому, що в охолоджену воду подається вуглекислота зі спеціального ємності. Таким способом виробляють звичайні газовані води, які потім продаються в супермаркетах.
- Хімічний — застосовується для виробництва содової води в побуті. Полягає в додаванні хімічних реагентів, які виділяють у воду вуглекислоту.
Домашні способи газування води
Пропонуємо кілька безпечних і ефективних способів газування води в домашніх умовах.
- Використання сифона. Побутові сатуратори називаються сифонами і використовуються не лише вдома, але і в барах. Щоб приготувати газовану воду, її наливають у пляшку пристрою, прокачують і чекають газації. Після цього додають сиропи та отримують бажаний напій.
- Приготування содової води. Спочатку треба заварити чай і остудити до кімнатної температури. Після цього додати цукор, лимонний сік і соду, перемішати напій і налити в пляшку, закрити й поставити в тепле місце. Вживати готову содову можна після охолодження.
- Додавання дріжджів. Вам знадобиться герметичний контейнер, який щільно закривається та не пропускає кисень. Налийте в контейнер воду та додайте дріжджовий розчин. Закрийте контейнер і почекайте, доки здійснюється газація, а потім акуратно відкрийте, щоб зняти надмірний тиск.
Як приготувати газовану воду сифоном?
Побутовий сатуратор складається з наступних елементів:
- безпосередньо сифона, який насичує воду вуглекислотою;
- невеличких балончиків вуглекислого газу;
- ємності (може бути пластиковою, металевою, скляною).
Ємність треба наповнити водою та накрутити на неї сатуратор. Після цього слід відкрутити клапан, розташований у верхній частині сатуратора. На місце клапана необхідно встановити балончик із газом, вкручуючи акуратно за різьбою. Голка сифона має правильно пробити балончик, щоб газ почав надходити у воду. Для того, щоб налити газованої води в склянку, треба натиснути кнопку на приладі.
Використовуючи сифон, можна готувати в домашніх умовах різні газовані напої, включаючи лимонади, мохіто, коктейлі тощо. Якщо ви часто збираєте компанії, зверніть увагу на великі балони та відповідні сатуратори.