Найчастіша процедура, яку виконує стоматолог-хірург, — це, звісно, видалення зубів, але це насправді крайній захід. Сучасна хірургічна стоматологія спрямована на збереження зубного ряду і відновлення здоров’я ротової порожнини. Якщо в минулому лікарі за складних випадків відразу видаляли зуб, то сучасні лікарі використовують усі можливі способи, щоб його зберегти. У спектр дій, які виконує кваліфікований стоматолог хірург (Київ), входить достатньо багато найскладніших і кропітких процесів: пластика м’яких і твердих тканин, усунення проблем зі здоров’ям зубів і ясен, забезпечення естетики та функціональності, завдяки усуненню дефектів ротової порожнини та щелепно-лицевої області, а також імплантація зубів. В цілому лікарі-хірурги займаються діагностикою, лікуванням та відновленням зубного ряду за допомогою хірургічних методів.
Сучасна стоматологічна хірургія має великі можливості та активно використовує новітні технології, такі як лазерна терапія, комп’ютерне планування та навігація, мікрохірургія та інші інноваційні методи, що сприяють точнішому, менш інвазивному лікуванню. Це дозволяє зберігати зубний ряд з мінімальними пошкодженнями навколишніх тканин ротової порожнини, а також значно зменшує час відновлення пацієнта після операції.
Хірург стоматолог (Київ): послуги
Сучасні хірурги багато зусиль і майстерності вкладають у збереження і відновлення функцій зубів. Істотну увагу хірургічна стоматологія приділяє зубозберігаючим операціям:
- видалення новоутворень (кіст) у м’яких або кісткових тканинах ротової порожнини;
- ампутація коренів зубів (прибирання одного ураженого кореня зуба, якщо інші цілі);
- полегшення прорізування зубів мудрості (висічення капюшона ясен);
- ряд методик лікування захворювань пародонту;
- коронко-радикулярна сепарація (перетворення двокореневого зуба у два однокореневих — розпилявши коронку на дві частини й роз’єднавши коріння);
- корекція вуздечок язика чи губ.
Для відновлення зубних одиниць лікарі проводять наступні процедури:
- пластика ясен — допомагає відновити форму ясен та покращити їх стан, це важливий етап підготовки до імплантації чи протезування;
- кісткова пластика (синус-ліфтинг — підняття гайморової пазухи) — необхідна операція, коли недостатньо об’єму кісткової тканини, щоб встановити імплант;
- імплантація зубів — сучасний метод відновлення втрачених зубів, що повертає усмішці природний вигляд та функціональність.
Усі хірургічні операції виконуються досвідченими фахівцями із використанням сучасного обладнання, новітніх методик та якісних знеболювальних препаратів. Хірург стоматолог міста Київ, наприклад, Дентал-Центру “Ліпінський” знає, наскільки важливо, щоб кожна процедура була безболісною, комфортною та мала очікуваний результат для пацієнта.
Коли показано хірургічне лікування зубів?
Робота, яку виконує хірург стоматолог (Київ), — це не тільки лікування, а профілактика виникнення захворювань зубів та ясен. Головна рекомендація від фахівців, щоб ваша усмішка довго залишалась привабливою, а зуби не втрачали свою функціональність, — не потрібно зволікати. При перших проявах болю одразу треба звертатися до лікаря в стоматологічну клініку. Запущена хвороба потребує складніших і дорогих методів розв’язання проблеми. Стоматолог хірург у місті Київ стає до роботи, коли звичайне терапевтичне лікування не в змозі впоратися з патогенною ситуацією в ротовій порожнині пацієнта, а саме:
- неправильно розташовані зуби;
- запальні процеси: періодонтит, періостит або інші захворювання, що потребують оперативного втручання;
- ускладнене прорізування зубів мудрості, яке провокує біль, запалення, дискомфорт;
- травми зубів або щелеп: тріщини, переломи, інші пошкодження;
- підготовка до ортодонтичного чи ортопедичного лікування: видалення або корекція тканин для досягнення найкращих результатів лікування;
- вроджені аномалії, порушення структури чи функцій ротової порожнини.
Лікарі-стоматологи не радять проводити хірургію зубів тим, хто має протипоказання: інфекційні захворювання з гострими ускладненнями, проблеми зі згортанням крові та під час вагітності. Перед початком лікування лікар-хірург повинен оглянути пацієнта та призначити додаткове обстеження (наприклад, панорамний знімок щелепи). Тільки після досконалого вивчення кожного певного випадку хвороби хірург може запропонувати найкращий спосіб розв’язання проблеми.